5 sposobów na prawdziwą ROWEROWĄ przygodę!

Rower, to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu. Pomaga nam się odstresować i poprawić naszą kondycję. Co, jeśli może być również ucieczką od szarej rzeczywistości? W tym wpisie przedstawię 5 sposobów na rowerową podróż marzeń.

Zapomnij o telefonie

Marzysz o przeżyciu przygody z nutką survivalu? Zostaw telefon, aparat, licznik, kamerę i inne sprzęty w domu. O ile telefon jest dość oczywisty, tak ja proponuję odrzucić wszelką elektronikę – tego wymaga rowerowa przygoda. Zabieramy aparat i kamerę by dokumentować swoje przeżycia, a następnie dzielić się nimi ze znajomymi. Pozbawiając się tej możliwości możesz w pełni skupić się na pięknym widoku, oddychać pełną piersią bez zamartwiania się idealnym zdjęciem. Odcięcie się od świata będzie z pewnością cudownie oczyszczające.

Rowerowa podroż marzeń? Zgub się!

Pozwól sobie na nutkę dezorganizacji i nie planuj każdego kawałka swojej trasy. Im mniej zaplanowana trasa, tym większa przygoda! Weź zwykłą, papierową mapę i kompas – niech to wystarczy za nawigację. W razie czego możesz zapytać miejscowych, a przecież napotkani na trasie ludzie, to wspaniała sprawa!

Rowerowa przygoda – noc na dziko

Dość kontrowersyjnie, bo nielegalnie w wielu krajach, ale spróbuj spędzić noc na dziko. Rozbij się w miejscu oddalonym od ludzi, umyj się w butelce wody, zjedz makaron mocno al dente z kuchenki gazowej, a gwarantuję, że nigdy nie zapomnisz tej nocy! Pamiętaj, by pozostawić po sobie porządek i nie zostawiać jedzenia na zewnątrz namiotu – może to zachęcić zwierzynę do polowania na twoje kanapki 😉.

Przygoda rowerowa sam na sam ze światem
Prawdziwa przygoda rowerowa wymaga czasu. Potrzebujesz – moim zdaniem – przynajmniej kilku nocy, by w pełni przeżyć swoją wymarzoną podróż. Spakuj rzeczy do plecaka lub sakw, weź tylko to, co jest najbardziej potrzebne. Jeżeli planujesz dłuższy wypad sam zobaczysz, że po jakimś czasie zegarek będzie zbędny. Zaczniesz wstawać i kłaść się spać z całym światem przyrody, który Cię otacza. Niesamowite uczucie jakie daje stanie się prawdziwie częścią fauny i flory jest nie do opisania!

Nie narzekaj!
Choćby nie wiem co się działo – nie narzekaj. Traktuj wszystko pozytywnie. Wieje, jest zimno, pada? Spróbuj po prostu poddać się przyrodzie i przestań z nią walczyć. Cokolwiek by Cię nie spotkało – podejdź do tego maksymalnie pozytywnie!

A jaki jest Twój przepis na niesamowitą rowerową przygodę? 😉

Formularz kontaktowy

7 + 6 =

Facebook: https://www.facebook.com/bbikewyprawy/
Numer telefonu: +48 731 188 397
Adres e-mail: bbike@interia.pl