Wyprawy rowerowe po Polsce – szlaki i ścieżki

„Cudze chwalicie, swego nie znacie” – zdaje się, że ten cytat staje się (na szczęście) coraz mniej aktualny. W internecie rekordy popularności biją filmy pokazujące piękno naszej ojczyzny. W Polsce pojawia się coraz więcej zagranicznych turystów, co skłania do stwierdzenia: mamy być z czego dumni!

Bogactwo przyrody i kultury

Mazury, Kaszuby, unikalne zabytki w skali światowej, Puszcza Białowieska, Bieszczady, Bałtyk, Karkonosze, Tatry… Wymieniać można w nieskończoność. Polska oferuje dziesiątki czy nawet setki ciekawych miejsc na wycieczki rowerowe.

 

Coraz większy wybór

W ostatnich latach powstaje coraz więcej ścieżek rowerowych w polskich miastach, ale także w obleganych miejscach turystycznych. I tak, najabardziej godne uwagi trasy to: słynna nadmorska R-10, jest Szlak Green Velo, rozbudowywana z każdym rokiem Wiślana Trasa Rowerowa, Velo Dunajec w Małopolsce, czy Kaszubska Marszruta. Wybór mamy naprawdę duży, a i nowopowstałe trasy rowerowe stale zyskują na jakości.

Oczywiście – patrząc na mapę tras rowerowych w Europie wciąż jesteśmy z tyłu, co wynika także z dużych odległości między naszymi miastami, ale napawać optymizmem powinny plany na kolejne trasy rowerowe po Polsce.

Spróbuj z nami

Jeżeli, drogi Czytelniku nie jesteś przekonany, co do kierunku kolejnej wycieczki rowerowej po Polsce, być może zainteresuje Ciebie jedna z naszych propozycji: Kaszubska Marszruta czy wyprawa Śladami Początków Polski. Na sezon 2020 planujemy dodanie tras na wybrzeżu oraz wschodzie Polski. 

Sprawdź naszą ofertę!