Wyprawy rowerowe po Polsce

Wycieczki rowerowe po Polsce

Podróże rowerowe po Polsce to doskonała okazja do kontaktu z naturą. Nikogo nie trzeba przekonywać, że nasz kraj słynie z bogactwa przepięknej, dziewiczej przyrody. Zachęcamy Was, aby poznać jego zachwycające zakątki właśnie podczas naszych wyjazdów. Odwiedzamy wyjątkowe miejsca – trasy przejazdu planujemy tak, by jak najwięcej czasu spędzić przy okolicznych jeziorach, polach, łąkach lub nad wybrzeżem. Jednocześnie dbamy o wrażenia kulturowe, które zawsze stanowią urozmaicenie rowerowej podróży. Na trasie zatrzymujemy się przy ważnych miejscach historycznych, zbliżamy się do tradycji i poznajemy lokalne legendy.  

Poniżej przedstawiliśmy ofertę podróży rowerowych po Polsce. Jeśli jednak interesuje Was inny kierunek i chcecie jechać z nami – jesteśmy otwarci na wyzwania. Zapraszamy na wspólne rowerowe przeżycia!

UWAGA! W 2023 roku wszystkie wycieczki po Polsce przeznaczone są jedynie dla grup zorganizowanych – minimum 6 osób. 

 Wyprawy rowerowe po Polsce

Tereny Puszczy Białowieskiej to idealne miejsce do rozpoczęcia podróżowania rowerem po Polsce. Wycieczkę w okolicach Białowieży cechują niewielkie przewyższenia, niezbyt duże odległości, a przede wszystkim piękne krajobrazy. Green Velo to idealna propozycja dla rodzin oraz dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z dwoma kółkami. Trasa, którą będziemy pokonywać podczas wyprawy jest częścią szlaku turystycznego Green Velo. Prowadzi wzdłuż ścisłego rezerwatu – malownicze widoki gwarantowane.  Odwiedzimy najstarszy las w Europie, jedyny zachowany w nienaruszonym stanie las pierwotny. Dodatkowo, program wycieczki przewiduje wizytę w rezerwacie pokazowym żubrów – to gratka nie tylko dla najmłodszych! Szlak rowerowy Green Velo jest słynny na całą Europę – sprawdź dlaczego!

Kolejna zorganizowana wycieczka rowerowa po Polsce w naszej ofercie prowadzi wzdłuż granicy Polski. Mowa o szlaku Odra – Nysa. Na tej wyprawie szczególną wartość stanowią  krajobrazy, z pięknymi zakolami Odry na czele. Wycieczkę trasą rowerową Odra – Nysa polecamy tym, którzy już jakiś czas jeżdżą na rowerze oraz ambitnym początkującym rowerzystom.

Miłośnikom polskiego morza rekomendujemy wycieczkę rowerową szlakiem R-10. Trasa rowerowa rozpoczyna się w Świnoujściu i prowadzi aż na Hel. Wyprawa przewiduje trasy zarówno wzdłuż plaż, jak i w głąb lądu, na przykład podczas odwiedzin Wolińskiego Parku Narodowego. Bliskość morza gwarantuje zażycie rocznej dawki jodu i pozwala na spędzenie wspólnych, miłych wieczorów z goframi na plaży czy w jednej z licznych smażalni ryb, zajadając świeżo złowione okazy. Zapewniamy – to wycieczka po Polsce, którą powinien odbyć każdy rowerzysta!

W naszej ofercie podróży rowerowych po Polsce znajduje się także Kaszubska Marszruta. To jedna z wycieczek rowerowych po Polsce, podczas której odkryjemy niepowtarzalne walory przyrodnicze i odwiedzimy urokliwe wioski i miasteczka. Szlak wokół Borów Tucholskich zachwyca urokiem oraz rozwiniętą infrastrukturą turystyki rowerowej. Wyprawa jest idealną propozycją na weekendowy relaks.

Zwiedzenie pierwszej stolicy Polski, wizyta nad Jeziorem Lednickim zwanym chrzcielnicą Polski czy przejazd kolejką wąskotorową, to tylko niektóre atrakcje czekające na tych, którzy zdecydują się podróżować na rowerze śladem początków Polski. Trasa rowerowa zachęca walorami turystycznymi oraz niewielkimi odległościami i przewyższeniami. Wyprawa śladem początków państwa polskiego to aktywny wypoczynek oraz szansa na podróż do świata legend i historii.

Zorganizowane wycieczki rowerowe po Polsce

Zdajemy sobie sprawę, że niektórzy z Was nie byli dotąd na dłuższej wyprawie rowerowej po Polsce, dlatego chcemy, aby nasz wspólny wyjazd został zapamiętany jako udany i wyjątkowy. W naszej ofercie znajdziecie wiele propozycji zorganizowanych wycieczek rowerowych po Polsce. Turystyka rowerowa w naszym kraju rozwija się coraz prężniej – powstają nowe ścieżki, trasy i szlaki rowerowe, a z roku na rok Polska staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym dla rowerzystów. Wiele interesujących tras rowerowych czy szlaków rowerowych wciąż jest w budowie, a my będziemy regularnie dodawać nowe propozycje. Czas wykorzystać to, co oferuje nam nasz piękny kraj! 

Formularz kontaktowy

3 + 1 =

Klikając przycisk “Prześlij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez B-bike – wyprawy rowerowe spółka z o.o. z siedzibą w Dalki, os. Piaskowe 20A u w celu udzielania odpowiedzi na zgłoszenia zawarte w formularzu kontaktowym oraz dokonanie rezerwacji. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże brak zgody uniemożliwia nam kontakt z Tobą. Zasady przetwarzania Twoich danych znajdziesz w polityce prywatności.