VELO DUNAJEC

Intensywna przygoda rowerowa na szlaku Velo Dunajec to przede wszystkim piękne widoki na Tatry, Pieniny oraz towarzyszący nam Dunajec. Czeka nas wiele atrakcji na doskonale przygotowanych ścieżkach rowerowych. Velo Dunajec to szlak uznawany za jeden z najlepszych w Polsce – sprawdź dlaczego i jedź z nami!

Dzień 1: Przyjazd do Zakopanego

Spotykamy się w Zakopanem na wskazanym noclegu o godzinie 16:00. Wieczorem urządzamy ognisko lub grilla na którym integrujemy się do wieczora.

Dzień 2: Zakopane – Krościenko nad Dunajcem
Odległość: 84 km
Przewyższenie: 400 m
Trudność: 2/5

Ruszamy z rana na północ wzdłuż rzeki Zakopianki. Pierwszym punktem na trasie jest interesujący kościół drewniany pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty na Harendzie z XVIII wieku. Po około 22 kilometrach docieramy do Nowego Targu na którego rynku zatrzymujemy się na krótki postój. Odbijamy na wschód docierając w końcu do Dunajca. Od tego momentu zaczyna się jeden z najpiękniejszych odcinków szlaku. W Łopusznej odwiedzamy kolejny drewniany kościół na trasie oraz dwór. Następnie docieramy do Jeziora Czorsztyńskiego wzdłuż którego prowadzi ścieżka rowerowa na grobli – Velo Dunajec pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze. Do pokonania mamy słynny fragment czerwonej drogi rowerowej z pięknymi widokami na okoliczne góry oraz Zamek w Czorsztynie, który podziwiamy z drugiego brzegu. Po naszej stronie znajduje się natomiast Zamek Dunajec w Niedzicy z XIV wieku. Udamy się również na zaporę. Oprócz pięknych widoków czeka na nas namalowany w 3D obraz „moc żywiołów” na ziemi. Do naszego noclegu pozostało niewiele. Zainteresowani rejsem po jeziorze będą mieli taką okazję.

Dzień 3: Krościenko nad Dunajcem – Nowy Sącz
Odległość: 50 km
Przewyższenie: 300 m
Trudność: 1,5/5

Rano zaczynamy podróż wzdłuż Dunajca lub… po nim! Jeżeli uczestnicy wykażą zainteresowanie oraz dopisze pogoda – rano zorganizujemy wspólny, dwugodzinny spływ po którym ruszymy na rowery. Po drodze zobaczymy Czerwony Klasztor – najsłynniejszy obiekt sakralny w Pieninach znajdujący się po Słowackiej stronie Velo Dunajec. Kontynuujemy podróż przez Krościenko nad Dunajcem, gdzie odpoczniemy przy kawie. Przed nami piękna panorama w Łącku oraz Starym Sączu. Po dotarciu do Nowego Sącza zwiedzimy stare miasto wraz z rynkiem, a następnie udamy się na nocleg.

Dzień 4: Nowy Sącz – Tarnów
Odległość: 80 km
Przewyższenie: 550 m
Trudność: 2

Ostatni dzień naszej wycieczki to podróż na północ. Jako że wieczorem rozjedziemy się do domów zaczynamy nieco wcześniej. Docieramy do urokliwego Jeziora Rożnowskiego, które towarzyszyć nam będzie przez najbliższe około 17 kilometrów. Zbiornik, który w istocie jest zalewem ma wysokie brzegi i górski charakter, co jeszcze bardziej dodaje mu urody. Coraz bardziej oddalamy się od gór, a przed nami coraz więcej pól. Wciąż towarzyszy nam jednak Dunajec. W Rożnowie obejrzymy ruiny Zamku Dolnego oraz Górnego. Docieramy do kolejnego zalewu – Jeziora Czchowskiego. Na naszej trasie znajdzie się Zamek Tropsztyn. Ostatni fragment trasy to polne drogi Małopolski. Dojeżdżamy prosto na dworzec główny w Tarnowie, gdzie żegnamy się ostatecznie z Velo Dunajec!

Logistyka wyjazdu

Uczestnicy przyjeżdżają do Zakopanego, gdzie spotykamy się na wskazanym noclegu. Wieczorem urządzamy grilla lub ognisko. Podczas wycieczki Velo Dunajec jeździmy z całym bagażem w sakwach lub plecaku. 

Termin i cena

Data: UWAGA! W 2024 roku wszystkie wycieczki po Polsce przeznaczone są jedynie dla grup zorganizowanych – minimum 6 osób.  12.08 – 15.08.2022 

Cena: Wycena indywidualna

WAŻNE: Minimalna liczba uczestników, aby wyprawa doszła do skutku to 6. 

Cena zawiera:
– 3 noclegi na kwaterach,
– transport na trasie Gniezno – Łódź – Zakopane i z powrotem,

– ubezpieczenie uczestnika,
– prowadzenie na trasie przez doświadczonego przewodnika,
– składkę na TFG,
=

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do muzeów, skansenów i innych miejsc, które wymagają opłaty za zwiedzanie;
– posiłków;
– dotarcia z miejsca zamieszkania do Zakopanego oraz powrotu.

Dodatkowe usługi:
– wypożyczenie dwóch sakw Crosso 60L lub Crosso 30L – 30 zł

FAQ wyprawy

Jakim rowerem udać się na wyprawę?

Wycieczka jest doskonała dla każdego typu roweru.  

Czy powinienem oddać rower do serwiu?
Przed każdym wyjazdem zalecamy oddać rower do sprawdzonego serwisu, by uniknąć niepotrzebnych kłopotów na trasie. 

Jaką nawierzchnią będziemy się poruszać?
Trasa prowadzi głównie po asfaltowych ścieżkach oraz drogach, ale zdarzą się odcinki polne oraz leśne.

Jak liczna jest grupa?
Podczas naszych wyjazdów grupy liczą zazwyczaj od 6-10 osób. 

Jak wygląda kwestia ubezpieczenia?
Na czas wyjazdu dla każdego uczestnika wykupujemy ubezpieczenie NNW.

Gdzie nocujemy?
Będziemy nocować na kwaterach w pokojach 2-3 osobowych.

Jak wygląda wyżywienie?
Obiad jemy w drodze, na kolację wspólnie udajemy się wieczorem, a rano przygotowujemy śniadanie na noclegu.  

Ile pieniędzy powinienem zabrać?
Na trzydniowy wyjazd zalecamy zabrać 200 zł. Wystarczy to spokojnie na pokrycie wydatków na pamiątki oraz wyżywienie.

A co z bagażem?
Nasze rzeczy wozimy z sobą w sakwach lub plecaku.

Czy to wymagająca wycieczka?
Velo Dunajec to propozycja dla każdego! Większość trasy prowadzi w dół, a górki są niewielkie. Trudność może stanowić wieziony bagaż, dlatego spróbuj przejechać kilkukrotnie podane odległości z obciążeniem a wtedy na pewno dasz radę!

Awaria – co dalej?
Jeżeli będzie to prosta kwestia – na pewno poradzimy sobie od ręki. Jeżeli stanie się coś poważniejszego pomożemy zorganizować dla Ciebie transport lub rower zastępczy.

Deszcz, wichura – jedziemy?
Pogoda bywa kapryśna i niestety nie mamy na nią wpływu. Z pewnością ruszymy na trasę i nie pozwolimy, by wiatr lub deszcz popsuł nam zabawę!

Jak należy się spakować na wyjazd?
Szczegółową listę zalecanych rzeczy przedstawimy każdemu uczestnikowi przed wyjazdem.

Czy wyprawa jest odpowiednia dla dzieci?
Tak! To jedna z łatwiejszych i przyjemniejszych wycieczek podczas których dzieci na pewno nie będą się nudzić!

Formularz kontaktowy

13 + 15 =

Klikając przycisk “Prześlij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez B-bike – wyprawy rowerowe spółka z o.o. z siedzibą w Dalki, os. Piaskowe 20A u w celu udzielania odpowiedzi na zgłoszenia zawarte w formularzu kontaktowym oraz dokonanie rezerwacji. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże brak zgody uniemożliwia nam kontakt z Tobą. Zasady przetwarzania Twoich danych znajdziesz w polityce prywatności.