PUSZCZA BIAŁOWIESKA

Zapraszamy do dzikiej krainy żubrów pełnej walorów przyrodniczych. Dziewicze lasy Puszczy Białowieskiej, to jedyne w swoim rodzaju miejsce w Europie. Czekają nas dwa dni przygody na rowerze w otoczeniu nienaruszonej ludzką ręką puszczy. Odwiedź z nami to wyjątkowe miejsce!

Dzień 1: Przyjazd do Białowieży

Uczestnicy docierają do Białowieży we własnym zakresie. O godzinie 19:00 planowane jest rozpoczęcie naszej wyprawy wspólnym grillem lub ogniskiem.

Dzień 2: Białowieża – Hajnówka – Białowieża
Odległość: 76 km               WERSJA RODZINNA: 64 km
Przewyższenie: 400 m       WERSJA RODZINNA: 250 m
Trudność: 2/5                     WERSJA RODZINNA: 1,5/5

Rankiem ruszymy na południe od Białowieży. Jadąc przez Białowieski Park Narodowy dotrzemy do uroczego jeziorka Topiło. Tam, jeśli pozwoli pogoda wykąpiemy się i spędzimy nieco czasu na odpoczynek. Od miejscowości Topiło ruszymy pięknymi leśnymi duktami w stronę Hajnówki. W mieście zjemy obiad złożony z tradycyjnych dań lokalnej kuchni. Wstąpimy również do Muzeum Kultury Białoruskiej, by lepiej naszych wschodnich sąsiadów. Powrót do Białowieży planowany jest na późne godziny popołudniowe.

Dzień 3: Białowieża – Narewka – Białowieża
Odległość: 65 km                WERSJA RODZINNA: 45 km
Przewyższenie: 350 m        WERSJA RODZINNA: 200 m
Trudność: 1,5/5                   WERSJA RODZINNA: 1/5

Pierwsza atrakcja czeka na nas jeszcze w Białowieży – przepiękny Park Pałacowy będący niegdyś częścią prywatnej rezydencji myśliwskiej carów Rosji. W Parku znajduje się także muzeum przyrodnicze. Następnie kierujemy się do Rezerwatu Lasów Naturalnych Puszczy Białowieskiej. Przejeżdżać będziemy przez nietknięte przez człowieka łęgi i olsy. Następnie na ok. 3 km zsiądziemy z rowerów, żeby pieszo przemierzyć Kładkę Żebra Żubra. Jest to ścieżka prowadząca przez podmokłe tereny Puszczy Białowieskiej. Po drodze podziwiać będziemy niesamowity krajobraz Puszczy, a wycieczkę zakończymy w Pokazowym Rezerwacie Żubra. Na jego obszarze zobaczymy nie tylko osławione żubry, lecz również żubronie, tarpany, wilki, rysie, itd. Kolejnym punktem na trasie jest malownicza wioska – Narewka, położona nad rzeką o tej samej nazwie. Krajobraz wsi wzbogaca prawosławna cerkiew pw. św. Mikołaja Cudotwórcy pochodząca z XIX wieku. Z kolei przy kościele rzymskokatolickim znajduje się pomnik Danuty Siedzikówny – Inki. Po drodze przez Park Narodowy czeka na nas wiele innych atrakcji i malowniczych widoków. Jeden z nich będziemy mogli podziwiać z wiaty widokowej Carska Tropina. Nasza trasa prowadzić będzie między innymi przez ścieżkę edukacyjną Wilczy Szlak czy Szlak św. Eustachego. Naszą wycieczkę zakończymy powrotem na nocleg, a następnie rozjedziemy się do domów.

 

Koncepcja wyjazdu

Uczestnicy przyjeżdżają do Białowieży we własnym zakresie, a następnie wspólnie wieczorem przygotowujemy grilla lub ognisko. Podczas wyprawy uczestnicy jeżdżą „na pusto”, czyli bez bagaży, które zostawiają w pokojach.

Termin i cena

Data: UWAGA! W 2024 roku wszystkie wycieczki po Polsce przeznaczone są jedynie dla grup zorganizowanych – minimum 6 osób. 

Cena: Wycena indywidualna

Cena w wariancie rodzinnym (2 osoby dorosłe + dziecko do lat 16): Wycena indywidualna

WAŻNE: Minimalna liczba uczestników, aby wyprawa doszła do skutku to 6. 

Cena zawiera:
– ubezpieczenie NNW na czas trwania wyjazdu (zalecana dodatkowo karta EKUZ),
– opieka i prowadzenie po trasie przez doświadczonego przewodnika,
– 3x noclegi w pokojach 2, 3 lub 4-osobowych,
– składkę na TFG.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do muzeów, skansenów i innych miejsc, które wymagają opłaty za zwiedzanie,
– posiłków,
– dotarcia z miejsca zamieszkania do Białowieży oraz powrotu.

Dodatkowe usługi:
– wypożyczenie dwóch sakw Crosso 60L lub Crosso 30L – 30 zł
– wypożyczenie roweru na czas wyprawy – 60 zł

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rower zabrać na wyprawę?

Na tej wyprawie najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, crossowy lub górski. 

Jak należy przygotować rower do wyprawy?
Przed każdym wyjazdem zalecamy oddać rower do serwisu. W ten sposób możemy uniknąć wielu problemów na trasie takich jak awarie utrudniające jazdę.

Jaką nawierzchnią będziemy się poruszać?
Będziemy przemieszczać się głównie ubitymi trasami rowerowymi.

Jazda w grupie – co powinienem wiedzieć?
Zazwyczaj grupa liczy około 8 osób, o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Wszyscy dostosowujemy się do tempa najwolniejszej osoby. Poruszamy się zawsze za przewodnikiem, który bezpiecznie prowadzi nas po trasie i opowiada o ciekawszych miejscach.
Jeśli planujesz wyjazd w pojedynkę – nie martw się, większość naszych uczestników podróżuje samotnie, integrując się wspólnie podczas wycieczki.

Czy jestem ubezpieczony?
Na czas wyjazdu każdy uczestnik jest zawsze ubezpieczony od NNW. Zalecamy dodatkowe wyrobienie darmowej karty EKUZ.

Jak wyglądać będą noclegi?
Będziemy nocować w pokojach 2, 3 lub 4-osobowych.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?
Wspólnie przygotowujemy posiłki i gotujemy lub spożywamy je na trasie.

Ile gotówki powinienem zabrać ze sobą?
Każdy uczestnik inaczej planuje swój budżet na wyprawę. Na ten wyjazd powinno wystarczyć ze sporym zapasem 150 złotych wliczając posiłki i drobne pamiątki. 

Co z moim bagażem?
Nasze rzeczy na czas jazdy będziemy zostawiać w pokojach.

Czy dam radę?
Jest to jedna z najłatwiejszych wypraw w naszej ofercie. Nie wymaga specjalnego przygotowania fizycznego, dlatego nawet dzieci bez problemu powinny poradzić sobie na trasie. Nie znając Twoich możliwości nie jesteśmy w stanie określić czy wyprawa jest dla Ciebie trudna czy łatwa.

Co w przypadku awarii?
W przypadku awarii na trasie, postaramy się ją od razu usunąć. Jeżeli nie będzie takiej możliwości i usterka okaże się poważniejsza, na Twoje życzenie oddamy Twój rower do serwisu. Jeżeli i to nie pomoże, to wypożyczymy dla Ciebie rower na miejscu.

Co zrobimy w przypadku złej pogody?
Pogoda jest niestety czynnikiem niezależnym od nas, dlatego należy się przygotować na każde warunki. Bez względu na wszystko wyruszymy na trasę.

Jakie rzeczy należy ze sobą zabrać?
Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać każdy uczestnik otrzyma z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy wyprawa jest odpowiednia dla dzieci?
Poruszać będziemy się w większości po ścieżkach i trasach rowerowych wyłączonych z ruchu drogowego. Trasa jest zdecydowanie polecana dla dzieci.

Formularz kontaktowy

2 + 12 =

Klikając przycisk “Prześlij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez B-bike – wyprawy rowerowe spółka z o.o. z siedzibą w Dalki, os. Piaskowe 20A u w celu udzielania odpowiedzi na zgłoszenia zawarte w formularzu kontaktowym oraz dokonanie rezerwacji. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże brak zgody uniemożliwia nam kontakt z Tobą. Zasady przetwarzania Twoich danych znajdziesz w polityce prywatności.