KASZUBSKA MARSZRUTA

Zapraszamy na dwudniowy wyjazd do Borów Tucholskich. Nasza propozycja, to relaks na rowerze wśród zachwycającej przyrody. Poruszamy się po wyznaczonych szlakach, głównie lasami, napawając się spokojem Kaszub. Idealny wypad na dwudniowy weekend bez konieczności brania urlopu. Ten wyjazd, to dwa dni przygody, odpoczynku na łonie natury i pierwszy kontakt z kulturą regionu. 

Dzień 1: Przyjazd do Chojnic

Zakwaterowanie w Chojnicach możliwe jest już od 14:00, jednak wiemy, że większość z naszych uczestników przyjedzie dopiero po pracy. Dlatego oficjalne rozpoczęcie wyprawy planujemy na godzinę 19:00 wspólną kolacją w mieście.

Dzień 2: Chojnice – Małe Swornegacie – Męcikał

Odległość: 47 km
Przewyższenie: 400 m
Trudność: 1,5/5

Naszą przygodę rozpoczniemy w Chojnicach od zobaczenia rynku z pięknym ratuszem oraz XIV-wiecznej Bramy Człuchowskiej. Następnie ruszymy w kierunku miejscowości Charzykowy, która jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc wypoczynkowych w okolicy. Tym samym dotrzemy też do Jeziora Charzykowskiego, wzdłuż którego pokonamy następne 12 kilometrów. Następnie przez most zwodzony i postój w miejscowości Małe Swornegacie. Po przerwie Swornegacie, kolejne jeziora i lasy, które zachwycają spokojem. Na kilka kilometrów zapuścimy się między drzewa, by jeszcze lepiej poczuć klimat Borów Tucholskich. Na koniec prosta droga do Męcikału i zasłużony odpoczynek.

Dzień 3: Męcikał – Brusy – Chojnice

Odległość: 62 km
Przewyższenie: 400 m
Trudność: 2/5

Z Męcikału ruszymy do Brusów, jednak wcześniej zobaczymy Chatę Kaszubską – muzeum regionalne. Następnie zamkniemy pętle i jadąc przez Giełdon a następnie wzdłuż rzeki Brdy dotrzemy ponownie do Męcikału. Zrobimy tam sobie dłuższą przerwę. Następnie pojedziemy w kierunku Chojnic, zahaczając jeszcze o Dwór Czartołomie. Zakończenie wyprawy planowane jest na godziny popołudniowe.

 

Koncepcja wyjazdu

Uczestnicy przyjeżdżają do Chojnic we własnym zakresie. Podczas wyprawy uczestnicy jeżdżą z sakwami, gdzie wożą swoje bagaże. W ciągu dnia robimy postoje zgodnie z życzeniami i potrzebami grupy. Tempo grupy dostosowujemy do najwolniejszego uczestnika. Nie spieszymy się, jest to wycieczka turystyczna.

Termin i cena

Termin: Sprawdź kalendarz

Cena:  230 zł/os.

WAŻNE: Minimalna liczba uczestników, aby wyprawa doszła do skutku to 6.

 Cena zawiera:
– ubezpieczenie NNW na czas trwania wyjazdu (zalecana dodatkowo karta EKUZ).
– opieka i prowadzenie po trasie przez doświadczonego przewodnika.
– 2x noclegi w pokojach 2,3 lub 4-osobowych.
– zalaminowana trasa wraz z informacjami o przewyższeniu.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do muzeów, skansenów i innych miejsc, które wymagają opłaty za zwiedzanie;
– posiłków;
– dotarcia do Chojnic oraz powrotu

Dodatkowe usługi:
– wypożyczenie dwóch sakw Crosso 60L lub Crosso 30L – 30 zł
– pokój jednoosobowy podczas wyjazdu – 30 zł/nocleg

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rower zabrać na wyprawę?
Na tej wyprawie najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, lub górski, aczkolwiek również rower crossowy sprawdzi się na tej trasie.

Jak należy przygotować rower do wyprawy?
Przed każdym wyjazdem zalecamy oddać rower do serwisu. W ten sposób możemy uniknąć wielu problemów na trasie lub awarii utrudniających jazdę.

Jaką nawierzchnią będziemy się poruszać?
Będziemy przemieszczać się drogami asfaltowymi, ale również leśnymi duktami różnej jakości.

Jak dojadę na miejsce startu?
Do Chojnic można dojechać pociągiem lub samochodem. Zazwyczaj połączenia kolejowe mają przesiadkę w Bydgoszczy. Jeżeli planujesz na miejsce przyjechać samochodem, to również nie będzie z tym problemu. Zapewnimy Tobie miejsce do zaparkowania w pobliżu noclegu.

Jazda w grupie – co powinienem wiedzieć?
Zazwyczaj grupa liczy około 8 osób o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Wszyscy dostosowujemy się do tempa najwolniejszej osoby. Poruszamy się zawsze za przewodnikiem, który bezpiecznie prowadzi nas po trasie i opowiada o ciekawszych miejscach.
Jeśli planujesz wyjazd w pojedynkę – nie martw się, większość naszych uczestników podróżuje samotnie, integrując się wspólnie podczas wycieczki.

Czy jestem ubezpieczony?
Na czas wyjazdu każdy uczestnik jest zawsze ubezpieczony od NNW.

Jak wyglądać będą noclegi?
Będziemy nocować w pokojach 2,3 lub 4-osobowych w agroturystykach lub pokojach gościnnych o dobrej jakości.

Ile gotówki powinienem zabrać ze sobą?
Każdy uczestnik inaczej planuje swój budżet na wyprawę. Na ten wyjazd powinno wystarczyć ze sporym zapasem 100 złotych wliczając posiłki i drobne pamiątki.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?
Wyżywienie podczas tej wyprawy jest we własnym zakresie.

Co z moim bagażem?
Nasze rzeczy podczas tej wyprawy wozimy ze sobą. Jeżeli nie masz sakw, możesz je za niewielką opłatą wypożyczyć na czas trwania wyjazdu.

Czy dam radę?
Jest to krótka wyprawa, ale niektóre fragmenty mogą być wymagające dla początkującego kolarza. Niemniej nie wymaga ona dużego przygotowania fizycznego, ale jeśli obawiasz się o swoją kondycję spróbuj kilkukrotnie przejechać w swojej okolicy trasy o podobnej długości. Nie znając Twoich możliwości nie jesteśmy w stanie określić czy wyprawa jest dla Ciebie trudna czy łatwa, ale nie martw się  – na pewno nie zostaniesz sam, a grupa dostosuje się do Twojego tempa.

Co w przypadku awarii?
W przypadku awarii na trasie, postaramy się ją od razu usunąć. Jeżeli nie będzie takiej możliwości i usterka okaże się poważniejsza, zorganizujemy inny środek transportu, którym będziesz mógł wrócić do Chojnic lub na nocleg.

Co zrobimy w przypadku złej pogody?
Pogoda jest niestety czynnikiem niezależnym od nas, dlatego należy się przygotować na każde warunki. Bez względu na wszystko wyruszymy na trasę.

Jakie rzeczy należy ze sobą zabrać?
Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać każdy uczestnik otrzyma na maila z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy wyprawa jest odpowiednia dla dzieci?
Poruszać będziemy się w większości po wytyczonych szlakach rowerowych, co sprawia, że wyprawa jest bezpieczna również dla dzieci. Obcowanie z przyrodą, to idealna okazja na spędzenie rodzinnego weekendu.

Formularz kontaktowy

15 + 13 =

Facebook: https://www.facebook.com/bbikewyprawy/
Numer telefonu: +48 731 188 101
Adres e-mail: bbike@interia.pl