GARDA I MIASTA MIŁOŚCI

Garda i miasta miłości to propozycja, którą podzieliliśmy na dwie równie piękne części. Pierwsze trzy dni spędzimy nad Jeziorem Garda, najpiękniejszym i najromantyczniejszym jeziorem Europy, a być może i świata. Skorzystamy z uroków regionu wjeżdżając na niesamowity punkt widokowy, odwiedzając lokalne winnice i wylegując się nad brzegiem jeziora. W drugiej części naszej wyprawy rowerowej odwiedzimy kilka cudownych miast z Wenecją, Weroną i Padwą na czele. Czy może być piękniejsze połączenie? Garda i miasta miłości, czyli idealna propozycja dla zakochanych jak i singli!

Dzień 1 i 2: Wyjazd do Włoch
Pod wieczór ruszymy z Polski nad Gardę by zajechać na miejsce około godziny 15:00. Nocujemy pod namiotami na jednym z campingów na wschodnim bądź północnym brzegu Gardy.

Dzień 3: Riva del Garda – Sarche – Riva del Garda
Odległość: 53 km
Przewyższenie: 480 m
Trudność: 1,5/5

Wyprawę rowerową zaczniemy od zapoznania się z okolicą. Przez cały dzień towarzyszyć nam będą widoki gór Trydentu znajdujące się po obu stronach doliny. Wyruszymy na północ najpopularniejszą trasą doliną rzeki Sarca mijając pola uprawne i winnice. Przejeżdżając przez miasteczko Ceniga, zobaczymy rzymski most z małą plażą pod nim. Następnie miniemy jezioro Cavedine jadąc tuż przy jego brzegu. Po dotarciu do miasteczka Sarche udamy się na degustację w lokalnej winiarni. Na nasz camping wrócimy inną drogą po przeciwnej stronie rzeki. Po południu lepiej zapoznamy się z naszym miastem i udamy się do jego centrum. Zobaczymy ratusz, pałac Palazzo Pretorio i wieżę miejską Torre Apponale z XIII w.

Dzień 4: Riva del Garda – Punta Larici – Riva del Garda
Trudność: 3/5
Odległość: 21 km
Przewyższenie: 1200 m

Rozruszani wczorajszym dniem wrzucimy dziś wyższy bieg. Do pokonania mamy zaledwie 21 kilometrów, jednak przez połowę odcinka trasa wiedzie pod górę. Nasz wysiłek jest jednak wart widoków, które będą nam towarzyszyć przez cały dzień. Droga z licznymi balkonami widokowymi zakończy się na szczycie Punta Larici skąd rozpościera się spektakularny widok na Jezioro Garda. Szczyt znajdujący się na granicy Trydentu i Lombardii jest przez wielu uważany za najpiękniejsze miejsce nad jeziorem. Następnie cofniemy się do Riva del Garda i chętne osoby wybiorą się na “podniebną” ścieżkę rowerową zawieszoną na skalnej półce. To jedno z najsłynniejszych rowerowych miejsc nad Gardą. (Niestety dojazd wiedzie tunelem w ruchu ogólnym, dlatego jeśli nie będziesz chcieć jechać z nami możesz poczekać na urokliwym ryneczku w Riva del Garda.) Po dojechaniu do Limone wracamy do Riva del Garda promem.

Wersja 2: Jeżeli nie chcesz mierzyć się z długim podjazdem, to przygotujemy dla Ciebie interesującą alternatywę, ale będziesz musiał poradzić sobie wtedy bez przewodnika!

Dzień 5: Riva del Garda – Peschiera del Garda
Trudność: 2/5
Odległość: 65 km
Przewyższenie: 700 m

Opuszczamy ostatecznie nasz nocleg i po spakowaniu bagaży ruszamy na południowy brzeg jeziora. Po drodze zatrzymamy się w uroczym, średniowiecznym miasteczku Malcesine. Zatopimy się w gąszcz wąskich uliczek na pięknej starówce. Odwiedzimy również zamek Castello Scaligero z XIII w. Kolejnym punktem będzie Bardolino słynące z lokalnego wina o tej samej nazwie. Po dotarciu na nasz kolejny nocleg, busem udamy się na zachód, by zobaczyć jeszcze dwie piękne atrakcje. Odwiedzimy Sirmione, perłę Gardy. Najważniejszą atrakcją miasta jest Grotte di Catullo, czyli ruiny willi znajdujące się na samym końcu cypla. Oprócz tego, Sirmione oferuje uroczą starówkę i tradycyjne wąskie uliczki. Na koniec udamy się do Desenzano na spacer romantycznym molo. Po zwiedzaniu wrócimy na camping do Riva del Garda.

Dzień 6: Peschiera del Garda – Soave
Trudność: 1,5/5
Odległość: 65 km
Przewyższenie: 500 m

Żegnamy Gardę i kierujemy się na Weronę. W mieście spędzimy dobre dwie godziny, które poświęcimy na odwiedzenie Domu Julii, gdzie oddamy się jednemu z dwóch rytuałów. Zakochani wsuną w bramę wejściową list miłosny, a szukający szczęścia pogłaszczą prawą pierś pomnika Julii, co ma przynieść im szczęście. Zobaczymy także trzeci największy amfiteatr we Włoszech znajdujący się na majestatycznym placu Piazza Bra. Spacerem przejdziemy przez Via Mazzini, czyli najsłynniejszą ulicę miasta skąd dotrzemy na drugi ważny plac – Piazza delle Erbe. Jeśli starczy nam czasu udamy się nad rzekę, by podziwiać Most Scaligero. Nasyceni wrażeniami udamy się na nocleg w spokojnym miasteczku Soave, gdzie odpoczniemy od tłumów, ale nie atrakcji. W mieście znajduje się bowiem zamek Castello di Soave z którego rozpościera się widok na okolicę.

Dzień 7: Soave – Padwa
Trudność: 2/5
Odległość: 76 km
Przewyższenie: 650 m

Najdłuższy odcinek naszej trasy obfituje w kolejne atrakcje. Mijając kolejne miasteczka i wsie dotrzemy do Vicenzy. Miasto położone jest nieco na boku i nie jest tak słynne jak pozostałe atrakcje na naszej trasie niemniej również ma się czym pochwalić. Na głównym placu Piazza dei Signori znaleźć można miejsce publicznych spotkań, monumentalną Basilica Palladiana. W tym samym miejscu zrobimy sobie dłuższą przerwę na kawę. Kontynuujemy naszą wyprawę rowerową i obieramy kurs na Padwę. Po drodze zatrzymamy się jeszcze przy Villa la Rotonda. Ten niepozorny XVI-wieczny budynek stanowi kanon sztuki renesansu. Głównym założeniem jest absolutna symetria, co postaramy się dostrzec na fasadzie budynku. Dzisiejszy nocleg zaplanowany jest przed Padwą, do której udamy się na wieczorny spacer busem. Oprócz katedry z relikwiami świętego Antoniego zobaczymy piękny owalny plac Prato della Valle. Odwiedzimy trzy place, które znajdują się obok siebie, a każdy zachwyca swoim urokiem: Plac Signori, Frutti oraz Erbe.

Dzień 8: Padwa – Lido di Jesolo. Wieczorne zwiedzanie Wenecji.
Trudność: 2/5
Odległość: 78 km
Przewyższenie: 200 m

Czas na crème de la crème naszej wycieczki rowerowej, czyli piękną Wenecję. Poruszając się szlakami rowerowymi dotrzemy wcześnie na nocleg, by móc spędzić jak najwięcej czasu w najpiękniejszym mieście świata. Obejrzymy wspólnie najciekawsze punkty miasta, a następnie każdy będzie mógł skorzystać z uroków Wenecji na własną rękę dzięki otrzymanej od nas mapie z najważniejszymi atrakcjami. Zaczniemy od Placu z Bazyliką świętego Marka, czyli najpopularniejszym miejscu Wenecji. Spacerem wzdłuż Kanału Grande dotrzemy do charakterystycznego mostu Rialto. Zachęcamy do skorzystania z vaporetto – tramwaju wodnego czy gondoli. Późnym wieczorem spotkamy się na pożegnalnej kolacji.

Dzień 9: Powrót do Polski

Po śniadaniu ruszymy w kierunku Polski. Powrót planowany jest na wczesne godziny nocne następnego dnia.

Podane trasy mogą się różnić o +/- 15 km oraz możliwa jest zmiana miejsc noclegowych w zależności od dostępności noclegów w tym konfiguracja wyjazdu (np. dojazd na start busem). Program rowerowy pozostaje niezmieniony i wszystkie wymienione punkty zostaną odwiedzone.

Informacje dotyczące wyprawy rowerowej Garda i miasta miłości

Koncepcja wyjazdu

Uczestnicy przyjeżdżają do Gniezna we własnym zakresie, a następnie wspólnie wieczorem z przewodnikiem wyjeżdżają w kierunku Włoch. Podczas wyprawy uczestnicy jeżdżą „na pusto”, czyli bez bagaży, które wieźć będzie nasz bus. Pierwsze cztery noclegi spędzimy na campingach, a trzy ostatnie na kwaterach.

 Termin i cena

Data: 26.04 – 04.05.2024  |  23.08 – 31.08.2024

Cena: 3890 zł/os.

WAŻNE: Minimalna liczba uczestników, aby wyprawa doszła do skutku to 6. 

Cena zawiera:
– transport z Gniezna do Włoch i z powrotem.
– ubezpieczenie NNW na czas trwania wyjazdu (zalecana dodatkowo karta EKUZ).
– opieka i prowadzenie po trasie przez doświadczonego przewodnika.
– 4x noclegi na campingach pod namiotami oraz 3x noclegi w pokojach. (Istnieje możliwość dokupienia noclegu w bungalowie za około 250 euro łącznie)
– składkę na TFG.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do muzeów, skansenów i innych miejsc, które wymagają opłaty za zwiedzanie;
– posiłków (śniadania są wykupione na ostatnich 3 noclegach);
– dotarcia z miejsca zamieszkania do Gniezna oraz powrotu.

Dodatkowe usługi:
– wyjazd z Warszawy, Krakowa, Łodzi lub Gdańska, gdy zbierze się minimum 5 osób – cena zależna od ilości chętnych
– wypożyczenie namiotu na czas wyprawy – 150 zł
wypożyczenie roweru elektrycznego – 150 zł/dzień jazdy

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rower zabrać na wyprawę?

Na tej wyprawie najlepiej sprawdzi się rower trekkingowy, ale powinieneś dać radę również na rowerze crossowym lub górskim. 

Jak należy przygotować rower do wyprawy?
Przed każdym wyjazdem zalecamy oddać rower do serwisu. W ten sposób możemy uniknąć wielu problemów na trasie takich jak awarie utrudniające jazdę.

Jaką nawierzchnią będziemy się poruszać?
Będziemy przemieszczać się głównie asfaltem o różnej jakości, ale zdarzyć się mogą również odcinki szutrowe.

Jazda w grupie – co powinienem wiedzieć?
Zazwyczaj grupa liczy około 8 osób, o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Wszyscy dostosowujemy się do tempa najwolniejszej osoby. Poruszamy się zawsze za przewodnikiem, który bezpiecznie prowadzi nas po trasie i opowiada o ciekawszych miejscach.
Jeśli planujesz wyjazd w pojedynkę – nie martw się, większość naszych uczestników podróżuje samotnie, integrując się wspólnie podczas wycieczki.

Czy jestem ubezpieczony?
Na czas wyjazdu każdy uczestnik jest zawsze ubezpieczony od NNW. Zalecamy dodatkowe wyrobienie darmowej karty EKUZ.

Jak wyglądać będą noclegi?
Przez cztery dni będziemy nocować na campingach pod namiotami, a ostatnie trzy w pokojach wraz ze śniadaniami.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?
Wspólnie przygotowujemy posiłki i gotujemy na campingu. Na wyprawie przewodnik gwarantuje kuchenkę, garnki i patelnie. Ostatnie trzy noclegi są wraz ze śniadaniem.

Ile gotówki powinienem zabrać ze sobą?
Każdy uczestnik inaczej planuje swój budżet na wyprawę. Na ten wyjazd powinno wystarczyć ze sporym zapasem 150 euro wliczając posiłki i drobne pamiątki. 

Co z moim bagażem?
Nasze rzeczy na czas jazdy będziemy zostawiać w busie, który bezpiecznie przewiezie je na kolejny nocleg.

Czy dam radę?
Jest to jedna z łatwiejszych wypraw, ale wymaga jakiegokolwiek przygotowania fizycznego. Nie znając Twoich możliwości nie jesteśmy w stanie określić czy wyprawa jest dla Ciebie trudna czy łatwa, ale pamiętaj, że gdy zabraknie Tobie sił lub gdy będziesz miał gorszy dzień, będziesz mógł wsiąść do busa i pojechać na nocleg. Spróbuj przejechać podobne odległości w swojej okolicy, a powinieneś dać radę.

Co w przypadku awarii?
W przypadku awarii na trasie, postaramy się ją od razu usunąć. Jeżeli nie będzie takiej możliwości i usterka okaże się poważniejsza, na Twoje życzenie oddamy Twój rower do serwisu. Jeżeli i to nie pomoże, to wypożyczymy dla Ciebie rower na miejscu.

Co zrobimy w przypadku złej pogody?
Pogoda jest niestety czynnikiem niezależnym od nas, dlatego należy się przygotować na każde warunki. Bez względu na wszystko wyruszymy na trasę.

Jakie rzeczy należy ze sobą zabrać?
Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać każdy uczestnik otrzyma z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy wyprawa jest odpowiednia dla dzieci?
Poruszać będziemy się w większości po trasach rowerowych, jednak zdarzą się odcinki w ruchu ogólnym. Decyzja o zabraniu dzieci na własną odpowiedzialność.

Formularz kontaktowy

15 + 9 =

Klikając przycisk “Prześlij” wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych przez B-bike – wyprawy rowerowe spółka z o.o. z siedzibą w Dalki, os. Piaskowe 20A u w celu udzielania odpowiedzi na zgłoszenia zawarte w formularzu kontaktowym oraz dokonanie rezerwacji. Podanie danych jest dobrowolne, jednakże brak zgody uniemożliwia nam kontakt z Tobą. Zasady przetwarzania Twoich danych znajdziesz w polityce prywatności.