ALPY WŁOSKIE

9 przełęczy, niemal 10 000 metrów podjazdów nagradzanych zachwycającymi widokami, pięć dni walki z samym sobą. Wyprawa rowerowa we Włoskie Alpy, to oferta dla prawdziwych rowerowych twardzieli, którzy chcą zmierzyć się z najpiękniejszymi, najtrudniejszymi i legendarnymi przełęczami. Jeżeli kochasz wyzwania – musisz jechać z nami!

Dzień 1: Wyjazd do Włoch

W kierunku Włoch ruszamy wczesnym wieczorem, by dotrzeć na miejsce po południu.

Dzień 2: Canazei – Arabba – Corvara di Badia – Canazei
Odległość: 64 km
Przewyższenie: 2080 m
Trudność: 4/5

Od rana ruszymy na trasę czterech przełęczy. Na początek czeka nas 750 metrów w górę na przełęcz Pordoi, a następnie zjazd do miasta Arabba. Stąd pojedziemy na północ, na przełęcz Campolongo – kolejne 300 metrów w górę i kolejny zjazd – do miasteczka Corvara di Badia. Trzecią przełęczą będzie Passo Gardena z pięćsetmetrowym podjazdem. Ostatnim wyzwaniem tego dnia będzie Passo Sella – 300 metrów w górę. Późnym popołudniem wrócimy na camping do Canazei.

Dzień 3: Canazei – Fedaia – Giau – Pocol
Odległość: 54 km
Przewyższenie: 2100 m
Trudność: 4,5/5

Drugi dzień przyniesie równie dużo wrażeń co pierwszy. Poruszać się będziemy na wschód, mało uczęszczaną drogą na przełęcz Fedaia. Rozpościera się z niej piękny widok na pobliski szczyt – Marmoladę (3342 m. n.p.m.). Podjazd na Passo Fedaia wiąże się z pokonanie legendarnego, półtorakilometrowego odcinka drogi o nachyleniu maksymalnym 23%. Kto pokona ten fragment, będzie mógł być z siebie naprawdę dumny! Jednak to nie koniec atrakcji – przed nami jeszcze Passo di Giau z podjazdem o łącznym przewyższeniu niemal 1300 metrów! Stąd zjedziemy do Pocol, a z miasteczka – już busem – udamy się na kolejny nocleg do Bolzano.

Dzień 4: Bolzano – Carezza – Predazzo
Odległość: 66 km
Przewyższenie: 2200 m
Trudność: 4,5/5

Z campingu w Bolzano ruszymy na Nigerpass. Na szczyt dotrzemy po 35 kilometrach łagodnego podjazdu z kilkoma wypłaszczeniami. W zależności od naszych sił i czasu w miejscowości Carezza grupa podzieli się na moment. Chętni udadzą się niecałe 3 kilometry w kierunku jeziorka Lago di Carezza, by ujrzeć jego piękną panoramę, a reszta odpocznie na ciepłej herbacie w mieście. Po powrocie do miasteczka ruszymy niemal płaską trasą Via Carezza, by zakończyć nasz dzień zjazdem do Predazzo. Tam, jeśli pozwoli czas obejrzymy kompleks olimpijski, a następnie busem udamy się na nocleg do Bolzano.

Dzień 5: Ponte di Legno – Bormio
Odległość: 45 km
Przewyższenie: 1400 m
Trudność: 3,5/5

Dzisiejszy dzień rozpoczniemy od przejazdu busem do Ponte di Legno. Stamtąd udamy się na najłatwiejszy etap naszej wyprawy, który jednak nie ustępuje pozostałym pod względem widoków. Przed nami niemal 20 kilometrów podjazdu z krótkim zjazdem na początku. Wjedziemy na przełęcz Gavia – legendarną górę Giro d’Italia. Po szczycie czeka nas długi, 25-kilometrowy zjazd do Bormio.

Dzień 6: Bormio – Prato
Odległość: 46 km
Przewyższenie: 1900 m
Trudność: 5/5

Na koniec naszej rowerowej wyprawy czeka nas perełka, góra wszystkich gór – Passo dello Stelvio. Każdy kolarz choć raz musiał usłyszeć tę nazwę. Czeka nas dzisiaj absolutnie legendarny, piękny i wyjątkowy podjazd. Z pewnością wiele razy będziemy zatrzymywać się na zrobienie zdjęcia.

Dzień 7: Powrót do Polski
Po śniadaniu udamy się busem w drogę powrotną do Polski.

Koncepcja wyjazdu

Uczestnicy przyjeżdżają do Poznania we własnym zakresie, a następnie wspólnie wieczorem z przewodnikiem wyjeżdżają w kierunku Włoch. Podczas wyprawy uczestnicy jeżdżą „na pusto”, czyli bez bagaży, które wieźć będzie nasz bus. Będzie on do naszej dyspozycji na najtrudniejszych przełęczach oraz w sytuacjach awaryjnych. 

Termin i cena

Data: 16.07 – 22.07.2022

Cena: 2290 zł/os.

WAŻNE: Minimalna liczba uczestników, aby wyprawa doszła do skutku to 6. 

Cena zawiera:
– transport z Poznania do Włoch i z powrotem.
– ubezpieczenie NNW na czas trwania wyjazdu (zalecana dodatkowo karta EKUZ).
– opieka i prowadzenie po trasie przez doświadczonego przewodnika.
– 7x noclegi na campingach.
– zalaminowana trasa wraz z informacjami o przewyższeniu.
– składka na TFG.

Cena nie zawiera:
– biletów wstępu do muzeów, skansenów i innych miejsc, które wymagają opłaty za zwiedzanie;
– posiłków;
– dotarcia z miejsca zamieszkania do Poznania oraz powrotu.

Dodatkowe usługi:
– wyjazd z Warszawy, Krakowa, Łodzi lub Gdańska, gdy zbierze się minimum 5 osób – cena zależna od ilości chętnych
– wypożyczenie dwóch sakw Crosso 60L lub Crosso 30L – 30 zł
– wypożyczenie namiotu na czas wyprawy – 150 zł

Najczęściej zadawane pytania

Jaki rower zabrać na wyprawę?

Na tej wyprawie najlepiej sprawdzi się rower szosowy, ale powinieneś dać radę również na rowerze trekkingowym, crossowym lub górskim. 

Jak należy przygotować rower do wyprawy?
Przed każdym wyjazdem zalecamy oddać rower do serwisu. W ten sposób możemy uniknąć wielu problemów na trasie takich jak awarie utrudniające jazdę.

Jaką nawierzchnią będziemy się poruszać?
Będziemy przemieszczać się głównie asfaltem o różnej jakości.

Jazda w grupie – co powinienem wiedzieć?
Zazwyczaj grupa liczy około 8 osób, o zróżnicowanym poziomie zaawansowania. Wszyscy dostosowujemy się do tempa najwolniejszej osoby. Poruszamy się zawsze za przewodnikiem, który bezpiecznie prowadzi nas po trasie i opowiada o ciekawszych miejscach.
Jeśli planujesz wyjazd w pojedynkę – nie martw się, większość naszych uczestników podróżuje samotnie, integrując się wspólnie podczas wycieczki.

Czy jestem ubezpieczony?
Na czas wyjazdu każdy uczestnik jest zawsze ubezpieczony od NNW. Zalecamy dodatkowe wyrobienie darmowej karty EKUZ.

Jak wyglądać będą noclegi?
Będziemy nocować na campingach o wysokim standardzie.

Jak wygląda kwestia wyżywienia?
Wspólnie przygotowujemy posiłki i gotujemy. Na wyprawie przewodnik gwarantuje kuchenkę, garnki i patelnie. 

Ile gotówki powinienem zabrać ze sobą?
Każdy uczestnik inaczej planuje swój budżet na wyprawę. Na ten wyjazd powinno wystarczyć ze sporym zapasem 150 euro wliczając posiłki i drobne pamiątki. 

Co z moim bagażem?
Nasze rzeczy na czas jazdy będziemy zostawiać w busie, który bezpiecznie przewiezie je na kolejny nocleg.

Czy dam radę?
Jest to jedna z najtrudniejszych wypraw w naszej ofercie. Wymaga dobrego przygotowania fizycznego. Nie znając Twoich możliwości nie jesteśmy w stanie określić czy wyprawa jest dla Ciebie trudna czy łatwa, ale pamiętaj, że gdy zabraknie Tobie sił lub gdy będziesz miał gorszy dzień, będziesz mógł wsiąść do busa i pojechać na nocleg.

Co w przypadku awarii?
W przypadku awarii na trasie, postaramy się ją od razu usunąć. Jeżeli nie będzie takiej możliwości i usterka okaże się poważniejsza, na Twoje życzenie oddamy Twój rower do serwisu. Jeżeli i to nie pomoże, to wypożyczymy dla Ciebie rower na miejscu.

Co zrobimy w przypadku złej pogody?
Pogoda jest niestety czynnikiem niezależnym od nas, dlatego należy się przygotować na każde warunki. Bez względu na wszystko wyruszymy na trasę.

Jakie rzeczy należy ze sobą zabrać?
Szczegółowy wykaz rzeczy, które sugerujemy zabrać każdy uczestnik otrzyma z odpowiednim wyprzedzeniem.

Czy wyprawa jest odpowiednia dla dzieci?
Poruszać będziemy się w większości po ogólnodostępnych drogach. Również ze względu na trudność nie polecamy tej wyprawy dla dzieci.

Formularz kontaktowy

15 + 12 =

Facebook: https://www.facebook.com/bbikewyprawy/
Numer telefonu: +48 731 188 397
Adres e-mail: bbike@interia.pl